УВАГА! В нашій мережі загальна аварія! Час відновлення до 1 год. Просимо вибачення за незручності

Резервний канал

Ми раді повідомити про нашу нову послугу резервного каналу через всесвітньо відому мережу супутникового Інтернету Starlink. Завдяки інноваційним технологіям, які ми запровадили у нашій мережі, ви можете підключити дану послугу безкоштовно або за невелику оплату, тобто вам непотрібно купляти дорогий термінал і сплачувати близько $120 щомісяця. Такий резервний канал особливо актуальний зараз під час воєнного стану.

Для використання двох каналів ми замінимо ваш однопортовий оптичний термінал (ONT) на багатопортовий. Таким чином через один порт ви зможете надалі отримувати Інтернет від нас, а через інший порт отримаєте резервний канал через Starlink. Для переключення на нього ви можете перемикати кабель з одного порту в інший, користуватися двома роутерами або налаштувати автоматичне переключення якщо таке підтримує ваше обладнання.

Запитання-відповіді

Кому може бути цікава дана послуга?

Всім абонентам і компаніям, адже від аварійних ситуацій ніхто незастрахований, тим більше під час воєнного стану, а вартість послуги доступна кожному. Хтось може користуватися нею власне як резервним каналом, а хтось можливо просто бажає спробувати супутниковий Інтернет.

Чи доступна послуга всім нашим абонентам?

Послуга доступна всім абонентам, які підключені до нашої мережі оптоволоконним кабелем за технологією GPON. Це більшість абонентів, хоча не всі. Якщо ви підключені за іншою технологією, тоді спочатку ми вас переключимо на GPON, за деталями звертайтесь на нашу гарячу лінію.

Скільки коштує дана послуга?

Одноразова оплата за заміну оптичного терміналу з однопортового на багатопортовий становить 400 грн. Щомісячна абонплата на період воєнного стану і 60 днів після закінчення війни відсутня, тобто безкоштовна. Якою буде абонплата надалі, повідомимо заздалегідь (орієнтовно 29 грн/міс). У разі якщо ваш роутер підтримує VLAN'и і ви можете самостійно налаштувати його для отримання резервного каналу, тоді одноразова оплата також відсутня (всі необхідні параметри для налаштування ми надамо)

Чи може вартість послуги у майбутньому збільшитись?

Так, може. Як провайдер ми маємо право переглядати наші ціни, але в разі будь-яких змін ми повідомимо про них заздалегідь.

Чи можуть корпоративні абоненти користуватися даною послугою?

Так. Хоча ціна може бути трохи вищою, за деталями звертайтесь на нашу гарячу лінію.

Яка швидкість даного каналу?

Швидкість буде рівномірно розподілятися між усіма абонентами, які підключили послугу, але не нижче 10 Мбіт/с вхідна і 2 Мбіт/с вихідна. Цього достатньо для роботи усіх месенджерів і для серфингу в браузері сайтів без "важкого контенту".

Чи можна у майбутньому відмовитись від послуги?

Так, можна відмовитись від послуги у будь-який момент.

Чи потрібно в разі відключення послуги заміняти оптичний термінал знову на однопортовий?

Необов'язково. Багатопортовим терміналом можна користуватися надалі. Відповідно якщо в майбутньому ви знову вирішите підключити резервний канал через Starlink, то вже не буде необхідності повторно замінювати однопортовий термінал на багатопортовий.

Як саме забезпечується даний резервний канал?

Наші термінали Starlink розташовані у різних частинах Львова і деяких населених пунктах навколо міста переважно на відстані не більше 1-3 км до вашого місця проживання або офісу. Від вашого оптичного терміналу до терміналів Starlink побудовано окремий канал зв'язку, який не проходить через наші основні комутатори, маршрутизатори та магістралі. Якщо виникає аварійна ситуація на мережі або обрив магістрального кабелю, то ви можете переключитись на резервний канал і залишатися онлайн.

Якщо обірветься кабель безпосередньо між вашим оптичним терміналом і найближчим вузлом де розміщено OLT, на якому ви термінуєтесь, то в такому разі резервний канал також не буде працювати. Ми постійно збільшуємо кількість терміналів Starlink, завдяки чому зменшується відстань між ними і нашими абонентами, відповідно зменшується ймовірність непрацездатності резервного каналу і збільшується його надійність.

Чи можна користуватися лише каналом Starlink без використання нашого основного Інтернету?

Ні, не можна. Умовою надання резервного каналу є наявність підключення нашого основного Інтернету.

Якщо не поповнено рахунок за основний Інтернет, то канал через Starlink також заблокується?

Ні. Резервний канал відключиться лише після 30 днів неактивності основного Інтернету.

Чи можна підключити резервний канал не через Starlink, а через іншого провайдера?

Так. Якщо ви матимете багатопортовий оптичний термінал, то ми зможемо забезпечити резервний канал через багатьох інших провайдерів, з якими співпрацюємо. Вартість у цьому випадку розраховується окремо. Такий канал можна підключити за кілька годин (звертаємо увагу це не є 100% резерв)

Чи буде дана послуга в майбутньому розвиватись і вдосконалюватись?

Так. Але все буде залежати від її популярності і кількості абонентів, які нею користуватимуться.

Як замовити підключення послуги?

Для підключення послуги потрібно зайти в особистий кабінет, вибрати зліва пункт "Резервний Інтернет" і натиснути кнопку "Надіслати заявку".

Якщо у вашому кабінеті немає цієї кнопки, значить ви не підключені по технології GPON, відповідно спочатку зверніться на гарячу лінії для переключення вас на цю технологію.

Скільки часу виконується заявка на підключення послуги?

В більшості випадків підключення відбувається протягом 1 робочого дня. При великій кількості заявок період підключення може зрости до кількох днів.